klsjdajsdhaksjdhasj

Gabriela Gaja Karolczak. Wychodząc od doświadczeń z tańca, jogi i metod somatycznych w swojej praktyce traktuję uważność i empatię (również wobec siebie samego) jako źródło wiedzy. W Integracji Strukturalnej widzę szczególny potencjał do pracy ze świadomością ciała, postawą czy problemami psychosomatycznymi. Łączę praktykę SI z działalnością w ramach Fundacji Sens Ruchu.

Praktyka zawodowa. Od 2017 pracuję jako terapeutka Integracji Strukturalnej, prowadząc również zajęcia ze świadomości ciała dla biegaczy, jak również warsztaty m.in. z prawidłowego siedzenia, chodzenia i stania.  W latach 2013 – 2017 prowadziłam serie warsztatów, rezydencji, występów w różnych konstelacjach zorganizowanych wokół projektu badawczego opracowanego we współpracy z tancerzami, inspirowanego doznaniami cielesnymi  osób po amputacji (Polska, Ukraina, Czechy, Austria, Francja, Belgia). W 2016 współorganizowałam i prowadziłam zajęcia z młodzieżą gimnazjalną w ramach projektu Empatia przez Ruch, (Instytut Muzyki i Tańca & Fundacja Sens Ruchu), pracowałam wolontaryjnie z terapią ruchową osób z Alzheimerem. Prowadziłam też warsztaty ze świadomości ciała z niewidomymi dziećmi i seniorami. Jestem również autorka tekstów z zakresu teorii tańca i somatyki, brałam m.in. udział w pracach nad Słownikiem Tańca XX i XXI wieku.

Wykształcenie. Terapeutka Integracji Strukturalnej (European Guild for Structural Integration). Absolwentka interdyscyplinarnych studiów Master in the Science of Performative Creativity (UAM & University of Malta), i podyplomowych a.pass w Brukseli (stypendystka Rządu Flandrii.), gdzie zrealizowała roczny projekt badawczy z pogranicza neurobiologii, pamięci i wyobraźni ciała. Studiowała równolegle do praktyki tańca a potem sztuk walki (Kung-fu, Aikido, Nei-Gong) i różnych metod somatycznych (m.in. Feldenkraisa, Alexandra, BMC, Ideokinesis). Poza 2 letnia praktyką Integracji Strukturalnej w ramach pierwszego polskiego kursu EGSI, ukończyła szkolenia z m.in. z:  Awareness Oriented Structural Integration,  Scarwork – Integracja Blizn z Siecią Powięziową, Wstępu do Hellerwork Structural Integration, Funkcjonalnej Terapii Trzewi, pracy ze skoliozami w SI, masażu tkanek głębokich, terapii punktów spustowych, a z dotykiem uczyła się pracować od takich nauczycieli jak  Adam Polański, Ales Urbanczik, Nilce Silveira, Ed Moupin, Neal Powers, Sharon Wheeler, David Davis, Lisa Nelson, Masato Matsuura.

Członkostwo w stowarzyszeniach:

Polskie Stowarzyszenie Integracji Strukturalnej – https://ptis.pl

European Guild for Structural Integration – rolfguild.eu

International Association of Structural Integrators – https://www.theiasi.net

Jest również współzałożycielką Fundacji Sens Ruchu – http://som.org.pl/pl/